• ۰۴۱-۳۳۳۷۴۳۳۱ | ۰۴۱-۳۳۳۷۴۳۳۲
  • وب سایت رسمی دکتر رضایت پرویزی

شکاف‌های ایجاد شده برای انجام عمل جراحی

هر بیمار به نوعی درد و ناراحتی را تجربه می‌کند. پس از انجام عمل جراحی قلب ممکن است شما در ناحیه قفسه سینه و محل زخم‌ها تا چند هفته احساس درد و ناراحتی داشته باشید که در روند بهبودی عادی است. این درد و ناراحتی ممکن است در دست، گردن و شانه‌های شما نیز احساس شود. این ناراحتی به صورت یک درد مبهم، خشک‌شدگی یا احساس کشیدگی توسط بیماران توصیف شده که معمولاً با مصرف داروهای مسکن کاهش می‌یابد
ظاهر زخم‌ها و شکاف‌های عمل به مرور زمان بهبود می‌یابند.در اولین هفته پس از انجام عمل جراحی ممکن است شما تجربه‌های زیر را داشته باشید:
• خارش (از هیچ لوسیون یا کرم و یا پودری استفاده نکنید تا زخم‌های شما خوب شوند)
• تورم
•قرمزی یا کبودی
• بی‌حسی و درد (بی‌حسی ناحیه سینه به خصوص اگر عروق سینه مورد استفاده قرار گرفته باشند)
این عوارض همه عادی هستند و به مرور زمان بهبود می‌یابند. برای ناراحتی‌های شکاف‌های ایجاد شده برای انجام علم ممکن است برای شما تایلانول یا مسکن دیگر تجویز شود. همچنین ممکن است برای شما از پدهای گرمایی (که درون یک حوله پیچیده می‌شود) استفاده شود که معمولاً باید ۳ تا ۴ مرتبه در روز و هر بار به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه از این پدها استفاده شود. برای جلوگیری از خشک‌شدگی‌های بیشتر باید عضلات سر و گردن خود را به طور عادی و طبیعی حرکت دهید و وضعیت بدنی خود را در حالتی مناسب حفظ کنید. ۴ الی ۶ هفته پس از انجام عمل جراحی، ممکن است در هنگام نفس کشیدن، استخوان‌های قفسه سینه شما صدا کرده و کمی حرکت داشته باشند که این طبیعی است و پس از ۴ تا ۱۲ هفته از بین می‌رود. برای تسریع در روند بهبودی زخم‌ها باید به مدت یک سال، کمتر در معرض تابش نور آفتاب قرار گیرید. روی زخم‌های خود را با لباس بپوشانید. در صورت لزوم، ۴ تا ۶ هفته پس از انجام عمل می‌توانید از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید. نباید از سینه‌بندها یا لباس‌های زیری که از جلو بسته می‌شوند و ممکن است با زخم‌ها تماس داشته باشند استفاده کنید.

عضویت در خبر نامه

جهت دریافت اطلاعیه های جدید لطفا ایمل یا موبال خود را وارد کنید

روزهای ویزیت

ارتباط با دکتر پرویزی

آدرس مطب :
تبریز، خیابان آزادی، نرسیده به سه راهی گلگشت ، ساختمان آتیه ، طبقه سوم

۰۴۱-۳۳۳۷۴۳۳۱ | ۰۴۱-۳۳۳۷۴۳۳۲
drparvizi@drparvizi.com
rezayatp@gmail.com
parvizir@tbzmed.ac.ir