• ۰۴۱-۳۳۳۷۴۳۳۱ | ۰۴۱-۳۳۳۷۴۳۳۲
  • وب سایت رسمی دکتر رضایت پرویزی

پس از جراحی قلبی ،من باید انتظار چه چیزی را داشته باشم؟

درست پس از جراحی قلبی ،من باید انتظار چه چیزی را داشته باشم؟ درست پس از جراحی، شما به اتاق ریکاوری یا بخش مراقبت های ویژه (ICU) منتقل می شوید . یک پرستار تمام وقت همواره در کنار شما خواهد بود و تجهیزات ویژه ای جهت پایش پیشرفت بهبودی شما به کار می روند..برخی از افراد یکی دو ساعت پس از جراحی بهوش می آیند، اما اکثرا به زمان بیشتری نیاز دارند . اگر شما پیش از اینکه قادر به حرکت دادن دست ها و پاهایتان باشید چشمان خود را بازکردید، نگران نباشید. ذهن و بدن شما به زودی به طور کامل هماهنگ می شوند . شما دارای یک لوله تنفسی در دهانتان هستید، که سبب ایجاد ناراحتی شده و شما قادر به حرف زدن نیستید . این لوله اغلب در عرض 24 ساعت بیرون کشیده می شود. این مساله که لوله‌ها و سیمهای زیادی به شما متصل است، طبیعی می باشد . اینها جهت پایش علایم حیاتی ، نمونه گیری خون ، تجویز داروها و مایعات و تخلیه مایعات بدن به پرسنل پزشکی کمک می کنند . در ابتدا محل عمل شما توسط پانسمان و نوار چسب پوشیده شده است که یک روز یا بیشتر پس از آن برداشته می شوند .شما احساس درد می کنید، اما این درد شدید نیست . در صورت شدید بودن درد ودرخواست شما ،پرستار برای شما داروی ضد درد تجویز خواهد کرد .
چه زمانی می توانم اولین ملاقات را داشته باشم ؟
اعضای خانواده شما می توانند در عرض 45 دقیقه تا یک ساعت پس از عمل جراحی ملاقات مختصری با شما داشته باشند . آنها نباید انتظار داشته باشند که شما به آنها پاسخ بدهید
ملاقات های بعدی بر اساس قوانین آی سی یو صورت می گیرند

بقیه اقامت من در بیمارستان چگونه است ؟
عوامل متعددی به بهبود شما کمک می کنند که عبارتند از : • خارج شدن از بستر . اولین گام، تنها جابجایی در بستر است.در روز اول یا دوم برروی صندلی می نشینید و با کمک راه می روید. اغلب به صورت روزانه میزان فعالیت افزایش می یابد. • درمان تنفسی .جهت حذف مایعاتی که در طول و پس از عمل جراحی قلبی در ریه های شما انباشته شده است ، نفس عمیق بکشید. ممکن است سرفه کردن توام بادرد باشد اما ضرری برای محل برش شما ندارد . • آب، ‌مایعات و غذا. اکثر افراد روز پس از عمل قادر به نوشیدن می باشند . شما به محض تحمل می توانید رژیم غذایی معمول خود را آغاز کنید. مصرف نمک اغلب محدودیت دارد. • جورابهای کشی. جورابهای کشی هنگامی که فعالیت ندارید جهت جریان خون در سیاهرگهای پا به شما کمک می کنند . • یک دوش یا حمام در عرض 3 تا 4 روز پس از عمل . پرستار باید در طول دوش یا حمام اول نزد شما باشد . • بخیه ها یا منگنه های خارجی محل عمل شما اغلب در عرض 10 روز برداشته می شوند . • خستگی سریع و فراز و نشیب عاطفی رایج است .انتظار داشته باشید که هرروز بهتر و قوی تر شوید .

پس از اینکه به منزل رفتم چه می شود ؟
سعی کنید خواب طبیعی داشته باشید و مشابه روزهای قبل، از خواب بیدار شوید . در یک ساعت مشخص بیدار شوید، دوش بگیرید و لباس بپوشید . دروسط روز استراحت کنید و چرتی بزنید . هرروز قدمی بزنید یا با یک دوچرخه ثابت کار کنید و هرروز فعالیت خود را افزایش دهید. سعی کنید که در هنگام خواب ،احساس لذتبخش خستگی را داشته باشید . این حالت جهت خوابیدن به شما کمک می کند . ممکن است مصرف قرص خواب طی چند روزاول، خوابیدن را ساده تر کند. ممکن است شمادر سه هفته اول پس از عمل، احساس خستگی زودرس داشته باشید . اما درحدود 6 هفته پس از عمل، شما شروع به احساس قویتر شدن و بهبودی می نمایید . طی 2 تا 3 هفته اول پس از جراحی هرروز ساعت 4 و 8 بعد از ظهر درجه حرارت خود را بگیرید . در صورت بالا تر رفتن دما از 38 درجه سانتیگراد به پزشک خود اطلاع دهید . هر روز خود را بدون لباس وزن کنید . در سه هفته اول انتظار کاهش وزن را داشته باشید.اگر بیش از 5 پوند (250/2 کیلوگرم) وزن اضافه کردید با پزشک تماس بگیرید، چرا که ممکن است مایعات در بدن شما انباشته شده باشد که می تواند خطرناک باشد .

آیا کاری هست که نباید انجام دهم ؟
تا زمانیکه احساس خوب شدن و قوی بودن نکردید، رانندگی نکنید. چند هفته صبر کنید . حتی سعی به امتحان رانندگی هم نکنید، مگر آنکه مطمئن شوید که می توانید رانندگی ایمنی داشته باشید . اجسامی را که بیش از 10 پوند (5/4 کیلوگرم) وزن دارند را هل ندهید ، نکشید و بلند نکنید . دست کم 6 تا 8 هفته تا بهبود استخوان سینه صبر کنید .

من چگونه می توانم بیشتر یاد بگیرم ؟
با پزشک ، پرستار یا مشاور سلامتی خود مشورت کنید . اگر مبتلا به بیماری قلبی می باشید یا قبلا دچار سکته مغزی شده اید، ممکن است اعضای خانواده شما در معرض خطر باشند . ایجاد تغییرات در شیوه زندگی آنها جهت کاهش میزان خطر مهم است . شما می توانید از کتابچه ها و بروشورهای علمی جهت انتخاب زندگی سالمتر و کاهش میزان خطر ، کنترل بیماری و مراقبت از افراد مورد علاقه تان استفاده کنید .دانایی توانایی است بنابراین بیشتر بیاموزید و بیشتر زندگی کنید.

عضویت در خبر نامه

جهت دریافت اطلاعیه های جدید لطفا ایمل یا موبال خود را وارد کنید

روزهای ویزیت

ارتباط با دکتر پرویزی

آدرس مطب :
تبریز، خیابان آزادی، نرسیده به سه راهی گلگشت ، ساختمان آتیه ، طبقه سوم

۰۴۱-۳۳۳۷۴۳۳۱ | ۰۴۱-۳۳۳۷۴۳۳۲
drparvizi@drparvizi.com
rezayatp@gmail.com
parvizir@tbzmed.ac.ir